Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

28 Ekim 2010 Perşembe

Converse Patik yapılışı

Image  Hosted by ImageShack.us

Image  Hosted by ImageShack.us
Patiğimize 20 zincir çekerek başlıyoruz. Tabanı oluşturmak için
her zincirin üzerini tekli trabzanla dolduruyoruz.Trabzanlar bitince üç zincir çekip, dairesel şekilde trabzan yapmaya devam ediyoruz. Tabanın düz olması için her iki uçta bir deliğe iki kere batarak bir kaç yerde arttırıyoruz.Bu şekilde dönerek taban istediğimiz boyuta gelinceye dek tekli trabzan yapmaya devam ediyoruz.
Tabanın alt kısmı bittikten sonra üst kısmını yapmak için tabanın ters tarafını kendimize çevirerek üç zincir çekiyoruz.( tabanın düzgün kısmının altta görünen tarafta kalması için )
Burası çok önemli, üç zincir çektikten sonra ilmeği içten alarak tekli trabzan yapmaya devam ediyoruz. iğne üstü almayı unutmuyoruz ve bu şekilde hiç arttırmadan bir sıra tekli trabzan yapıyoruz.İşte patiğimizin tabanı oluşmaya başladı. İkinci sırayıda tekli trabzanla hiç arttırmadan yapalım. İki sıra trabzandan sonra bir sıra kırmızı iple sık iğne, onun üzerinede beyaz iple sık iğne yapalım.
Böylece patiğimizin tabanı bitmiş oldu.Patiğimizin dil kısmını yapmak için patiğin ön tarafından istediğimiz kadar ilmek alarak yukarıya kadar tekli trabzan yapalım.Pembe kısmı yapmak için beyaz kısmın bitiminden diğer tarafına kadar tekli trabzan yapıyoruz ve her sırada baştan ve sondan birer trabzan küçülterek istediğimiz yüksekliğe gelince patiğimizi bitiriyoruz.Gelelim patiğimizi süslemeye;
Patiğe ismini veren converse logosunu yapmak için sık iğneden küçük bir daire yapıyoruz ve üzerine kırmızı iple yıldız işliyoruz. Logomuz tamamlanınca patiğimize dikiyoruz. Bağcıklarınıda taktıkmı patiğimiz minik ayaklar için kullanıma hazır hale geliyor.

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

Çocuk Tunik Örneği

Yapılışı:ÖN : 86 ilmek başlanır, 5 cm 2+2 lastik örülür, lastik üzeri düz örgü ile 15 cm örülüp, jakar tekniği ile gül desenine başlanır.Beden boyu 40 cm de reglan kol kesimine başlanır. Her ön yüzde kenarlardan 1’er ilmek keserek 6 cm daha örülür.4 cm 2+2 lastik yapılırken yanlardan eksiltmelere devam edilir.Kalan ilmekler bir defada kesilir.
ARKA : 86 ilmek başlanır, 5 cm 2+2 lastik örülür, lastik üzeri düz örgü ile 40 cm örülüp, reglan kol kesimine başlanır. Her ön yüzde kenarlardan 1’er ilmek keserek 6 cm daha örülür.4 cm 2+2 lastik yapılırken yanlardan eksiltmelere devam edilir.Kalan ilmekler bir defada kesilir.
KOL :56 ilmek başlanır, 7 sıra 2+2 lastik örülür, düz örgü ile turuncu ve beyaz ipliklerle şeritler yapılırken her ön yüzde kenarlardan 1’er ilmek keserek 6 cm daha örülür.4 cm 2+2 lastik yapılırken yanlardan eksiltmelere devam edilir.Kalan ilmekler bir defada kesilir.
ASKI :14 ilmek başlanır, 13 cm 2+2 lastik örülür. ( 2 adet yapılır)
resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

örgü tunik anlatımı


Yapılışı:ARKA:95 ilmek başlanır.

6 sıra 1+1 lastik örülür. Jmekler 3 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 53 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 3 ters şeklinde dizilip örgüye devam edilir. Aradaki 53 düz ilmekte her 11 sırada bir yanlardan 10′ar ilmek bel oyuntusu olarak kesilir. Beden boyu 71 cm’de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 87 cm’de arka yaka için yaka ortasından 28 ilmek kesilip her iki yandan omuzlar için 2 sıra daha örülür ve omuzlarda kalan 19 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN:95 ilmek başlanır. 6 sıra 1+1 lastik örülür. Jmekler 3 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 53 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 2 ters 4 düz, 3 ters şeklinde dizilip örgüye devam edilir. Aradaki 53 düz ilmekte her 11 sırada bir yanlardan 10′ar ilmek bel oyuntusu olarak kesilir. Beden boyu 71 cm’de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir. 9 cm daha örüldükten sonra ön yaka için ilmek sayısı ikiye ayrılıp her iki taraftan sayı eşit olacak şekilde 24 ilmek kesilip, sonraki sıralarda 2+1+1 ilmek daha kesip yaka oluşturulur. Beden boyu 87 cm’de omuzlarda kalan 19 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
KOL: 44 ilmek başlanır. 6 sıra 1+1 lastik örülür. Daha sonra 4+2 lastik şeklinde örgüye devam edilir. Kol boyu 50 cm’de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilip 10 cm daha örülüp ilmekler kesilerek bitirilir.
YAKA: 210 ilmek başlanır. 21 cm 4+2 lastik şeklinde örülüp ilmekler kesilir ve yaka çevresine dikilerek bitirilir.

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

Deryalı Günler Saç Bandı Modeli

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

http://www.deryabaykal.gen.tr/wp-content/uploads/s14.jpg
Yapılışı:21 ilmek başlanır , 1 kenar ilmekten sonra ipliği şişe dolayarak ajur oluşturulur , hemen yanındaki 2 ilmek birlikte örülerek kesilir, 5 ilmek düz örülür, 2 ilmek birlikte örülerek kesilir, ajur oluşturulur. Bu şekilde üst üste 4 ajur yapılarak V harfi şeklinde örnek konulur, baş çevresi uzunluğunda yapılarak , bitirilir.
Kenarlarına fantazi iplikle tığlama yapılır, arka kısma kısa bir lastik dikilerek bandın saçta kaymaması sağlanır.

2011 MODASI HIRKA ANLATIMI


resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

24 Ekim 2010 Pazar

ilmek kaçırmalı bluz anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
http://jojo1.blogcu.com/

panço anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
http://jojo1.blogcu.com/

http://jojo1.blogcu.com/

örgü bayan yelek anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
http://jojo1.blogcu.com/
http://jojo1.blogcu.com/

bebek şapka anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
IMG_0021

örgü şal anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsinizIMG_0002

örgü bebek arı takım anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsinizIMG_0031

tığ işi bere anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz BEREYİ ÖREN :GÜLAY PEHLİVAN
IMG_0019

örgü çanta anlatımı

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsinizIMG_0005

anlatımlı çocuk hırkası

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsinizIMG_0029

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More