Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

3 Şubat 2012 Cuma

ajurlu kazak anlatımı

http://www.deryabaykal.gen.tr/wp-content/uploads/petrol-rengi-kazak.jpg

 Bu ajurlu kazak örgü , bu yıl çok moda olan kurdele ve sutaşı süslemelerine uygun olarak tasarlandı. İstediğiniz renk ve kalitede (saten/kadife/simli/desenli) kurdele veya sutaşı ile, modeli kendinize özel hale getirebilirsiniz. Robasına, kol ajurlarına, ön beden ajur – roba birleşimine, etek çevresine, tüm ajurlu etek bölümüne… biz örnek vermiyoruz, tasarım sırası sizde!
Kalite: Bravo, Selin: 4 x 100 gr
Şiş : 5 mm – 6 mm Örgü : Düz örgü – Ajur
Ajur: (6 + 5 katları üzerinden)
1., 3., 5., 7.,9. ve 11. sıra: ters örgü örülür.
2., 4., ve 6. sıralar: düz – *3 düz – dola – 3 ilmek beraber -dola*, son 4 ilmeğe kadar (*…*) dan tekrar – 4 düz.
8., 10., ve 12. sıra: düz – *dola – 3 ilmek beraber – dola – 3 düz*, son 4 ilmeğe kadar (*…*) dan tekrar – dola – 3 İlmek beraber – dola – düz. 1. sıradan ajur tekrar edilir.
Arka: 6 mm şiş ile 71 ilmek başlanır. 5 sıra 1/1 lastik örülür. 35 cm ajur devam edilir. Sonra 5 mm şiş ile düz örgü devam edilir. 30 cm’de omuzlar iki yandan 16′şar ilmek bir kerede kesilerek bitirilir. Ortadaki 39 İlmek 20 cm daha düz örgü örüldükten (yaka) sonra, bir defada kesilerek bitirilir.
On: 6 mm şiş ile 71 ilmek başlanır. 5 sıra 1/1 lastik örülür. 35 cm ajur devam edilir.
Roba : 5 mm şişe geçilerek, ön ortasında 9 ilmek ajur, her iki yanda 31′er ilmek düz örgü olarak başlanır. Her 6 sırada bir, ajurlu bölüm iki yandan l’er ajur düz örgüden alarak genişler, düz örgülü bölüm ise, eksilerek devam eder. 30 cm örüldükten sonra omuzlar iki yandan 16′şar ilmek kesilerek bitirilir. Ortadaki 39 ilmek 20 cm daha düz örgü örüldükten (yaka) sonra, bir defada kesilerek örgü bitirilir.
kaynak ..............bravo örgü dergisi
(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More