Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

18 Nisan 2012 Çarşamba

Ajurlu kazak anlatım
Malzeme:Wool Soft
Renk No: 4040 (3 yumak)
Şiş No: 5.5
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli, haraşo
Not: Modelimizde kullandığımız renk numaraları nakoya aittir. Örneğimizin diyagramını yazımızın sonunda bulabilirsiniz.
Yapılışı:ARKA: 75 ilmek başlanır, 3 cm 1+1 lastik örülüp, diyagramdaki modele geçilirken ilk sırada 10 ilmek arayla 7 defa 1 ‘er ilmek kesilerek 68 ilmeğe düşülür. Beden boyu 26 cm olduğunda reglan kol kesimi için her iki taraftan 9 defa; 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir…şeklinde kesim işlemi uygulanır. Beden boyu 40 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek yardımcı bir şişte bekletilirken, omuzlarda kalan 10′ar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.
ÖN: Arka beden gibi örülür. Beden boyu 40 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 8 ilmek yardımcı bir şişte bekletilir. Yakanın her iki tarafından 1 ‘er ilmek daha yardımcı şişe alınır, aynı sırada omuzlarda kalan 10′ar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.
KOLLAR: 85 ilmek başlanır, 5 cm 1 +1 lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Kol boyu 21 cm olduğunda reglan kol kesimi için her iki taraftan, 16 defa; 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir. Kol boyu 31 cm de kalan 21 ilmek yardımcı şişe alınarak bekletilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
HAZIRLANIŞI: Bekletilen 62 ilmek kol + beden + kol + beden şeklinde sıralanarak 4 cm haraşo örülüp, bitirilir.

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More