Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

31 Mayıs 2012 Perşembe

Örümcek şal anlatımı

MALZEME: Angoramatik
RENKNO: 31223 (5 yumak)
TIĞ NO: 3
ÖRGÜ ŞEKLİ: 3′lü trabzan, örümcek
Not: Malzemeler ve renk numaraları nakoya göre verilmiştir.Siz istediğiniz renk ve malzemeleri kullanabilirsiniz.
Yapılışı:1. sıra: iplik tığda uzatılarak arasından batılıp çekilir. Tekrar uzatılarak aynı işlem yapılır, bu şekilde 150 cm örümcek örülerek başlanmış olunur 2.sıra; l. sırada sık iğne batıları yerlerden l’er atlama yapılarak, aralıklı batılıp örümceğe devam edilir. 23 cm bu şekilde örülür.
l.sıra: eni 150 cm örülen örümceklerin ortasına gelecek şekilde 8 adet 3 lü trabzan yapılarak örümceğe devam edilir.
2.sıra: diğer taraflar örümcek ile devam edilirken, trabzan örülen orta kısım 7 trabzan, 3 zincir, 7 trabzan şeklinde artırılır. 3.sıra: diğer taraflar örümcek ile devam edilirken, trabzan örülen orta kısım 4 trabzan, 3 zincir, 7 trabzan şeklinde artırılır.
4,sıra: diğer taraflar örümcek ile devam edilirken, trabzan örülen orta kısım 10 trabzan, 3 zincir, 7 trabzan şeklinde artırılır.
5.sıra: l.sıradan itibaren aynı işlemler tekrarlanır. 20 cm örülerek, ortadd örülen trabzanların yanlarından 4′er trabzan arttırılır. Bu işlem 4 sıradd bir, 4 kere tekrarlanır. Toplam 24 cm’e ulaşılır. Artış yapılmadan 18 cm daha örülür. Bütün ilmekler örümcek örülerek başta ve sonda 38′er cm bırakıp, 18′er cm ara ile 5 kere Ter örümcek artış yapılır. Beden boyu 125 cm olunca bitirilir. Çevresi 1 örümcek + 6 zincir ile birleştirilir. Bu şekilde 2 sıra örülür. Yakaya denk gelen trabzan örülmüş kısım, yanlardan 12 cm, sonra 3 cm birleştirilerek pile şeklinde dikilip bitirilir.(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More