Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Motiflerden oluşan bluz anlatımı
Modelin Yapılışı
569 RENK NO.LU MOTİF YAPILIŞI:
16 adet zincir çekilir, geri dönüsler 5.zincire 1 adet trabzan yapılır, 1 zincir atlanır, 1 trabzan yapılır...seklinde örgüye devam edilir, kalan 3 zincire 3 trabzan yapılıp, 1 yaprak olusturulur. Bu sekilde 8 adet yaprak olusturulur. Yaprakların üzerine 1 sıra sık igne yapılır. Bu sekilde 26 adet motif yapılır.

256 RENK NO.LU MOTİF YAPILIŞI:
1.sıra: 6 adet zincir çekilip, birlestirilir.
2.sıra: 10 adet zincir çekilir, zincirin içine batılır...seklinde 7 defa aynı islem uygulanır. 5 zincir çekilir, tıg üzerine 2 defa iplik dolanarak alt sıradaki zincire batılır, 3 defada çekilerek 1 adet trabzan yapılır. Tekrar 5 zincir çekilir, 569 renk no.lu motifin 1 yapragına sık igne ile baglanır, 5 zincir çekilir, tıga 4 defa iplik dolanır, çekilen 10
zincirin 5.zincirine batılarak 5 defada çekilerek trabzan yapılır, 5 zincir çekilir, 569 renk no.lu motifin yapragına sık igne yapılır...seklinde yapraklar bitene kadar islem tekrarlanır.
3.sıra: Çekilen 5 zincire 5’er adet sık igne doldurulur...seklinde sıra tamamlanır.

MOTIFLERIN BIRLESTIRILMESI:
2’ser yaprak sık igne ile birlestirilir. Ön ve arka parça için; 9’ar adet, kollar için; 4’er adet yaprak kullanılır.

ÖN:
1.sıra: motifler birlestirildikten sonra, her motifin 2 yapragı üzerine 11’er adet sık igne yapılır, 15 zincir çekilir...seklinde sıra tamamlanır.
2.sıra: sık igneler üzerine 6 zincir çekilir, 1 cm arayla sık igne yapılır...seklinde file yapılarak sıra tamamlanır. 6 zincir çekilip, geri dönülür.
3 - 4 - 5 . s ı r a : 2.sırada çekilen 6 adet zincirin ortalarına sık igne ile baglantı yapılır,
6 zincir çekilir...seklinde sıra tamamlanır.
6.sıra: 7 adet file yapılıp,ön ortasından yaka için geri dönülür, 6 adet alt sırada yapılan islemlerle file yapılır. 4 zincir çekilir, tıg üzerine 2 defa iplik dolanır, 3 defada çekilerek 1 trabzan yapılır, 6 zincir çekilerek, geri dönülür.
7.sıra: 6 adet file yapılır, 6 zincir çekilip, geri dönülür, 5 adet file yapılır, 4 zincir çekilir, tıg üzerine 2 defa iplik dolanır, 3 defada çekilerek 1 trabzan yapılır, 6 zincir çekilir, geri dönülür. Bu sekilde 4 file kalana kadar islemler tekrarlanır. Yakanın diger tarafından aynı islemler tekrar edilir.

ARKA:
Ön beden gibi örülür. 10 sıra yapıldıktan sonra yaka için her iki taraftan 5’er adet file yapılarak geri dönülür. Ön parçada yapılan islemlerle 4 file kalana kadar örgüye devam edilip, bitirilir.

KOLLAR:
256 renk no.lu iplikle motiflerin üzerine ve aralarına 15 zincir çekilerek 10’ar adet sık igne yapılır. Sonraki sırada 6 zincir çekilir, 1 sık igne ile baglantı yapılır...seklinde 10 adet file yapılır. Her iki taraftan 1’er file eksilterek 9 cm örülüp, bitirilir. Kol için 48 ilmek baslanarak 4 cm 2+2 lastik örülür. Her 4 cm de bir, 4 defa 1’er ilmek artıs yapılarak lastik örgüye devam edilir. Kol boyu 34 cm örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Motiflere sık igne yapılarak eklenir.

YAKA:
256 renk no.lu iplikle yaka etrafından sise 136 ilmek toplanarak 20 cm 2+2 lastik örülerek bitirilir.


(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More