Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

9 Ocak 2014 Perşembe

BEBEK BATTANİYE ANLATIM

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 6
Örgü Şekli: Düz Örgü
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: Kış
BATTANİYE

AK-SOFT K025 4x100 gr.

AK-SOFT K788 1x100 gr.

AK-SOFT K940 1x100 gr.

Şiş No: 6

120 ilmek başlayarak 83 cm boyunca örün ve bitirin.

ŞAPKA: 62 ilmekle düz örgüye başlayın. Her sıra başında 1 ilmek eksiltin. 7. Cm ‘de her sırada sağdan ve soldan ilmek eksiltin. 10 ilmek kalınca bitirin. Ördüğünüz bu parçayı battaniyenin köşelerinden birine dikin.

KULAK:  10 ilmekle başlayarak 4 sıra düz örgü örün.  Sağdan ve soldan 1’er ilmek arttırın.  3 Sıra örüp, her iki taraftan 1’er ilmek daha arttırın. İlmek sayınız 16 oluncaya kadar 3 sırada bir arttırma işlemini tekrarlayın. 16 ilmekle 3 sıra daha örüp eksiltme işlemine geçin. Her sıra başında 1’er tane ilmek eksilterek 4 ilmeğe düşün. 4 ilmeği bir seferde kapatın. Aynı parçayı pembe iple de örün. Pembe parçanın ters örgü tarafı gözükecek şekilde 2 parçayı birbirine dikip, şapkanın üst monte edin.

ÜST KIVIRCIK: İpi örgüye bağlayın. Tığı batıp ip dolayın, örgünün üst yüzeyine çekip bir zincir çekin, ilmeği uzatıp serbest bırakın. 1 ilmek atlayıp sonraki ilmeğe batarak aynı işlemi uygulayın. Bu şekilde bir sıranın üzerini doldurun. Sonraki sıraya geçtiğinizde alt sırada boş bıraktığınız ilmeklere denk gelecek şekilde tığ ile ilmek çekerek doldurun. Bu şekilde battaniyenin tamamını kaplayın. 

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More