Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

9 Ocak 2014 Perşembe

tığişi kedi

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

orluk Derecesi: Orta
İlgili Tığ numaraları: 4
Örgü Şekli: Sık İğne
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: İlkbahar,Yaz,Sonbahar,Kış
Renk No: Bebe K801 Fuşya  1x100 gr
Bebe K001 Beyaz 1x100 gr
Tığ No:4
Bacaklar için; Pembe renkli iplikle 5 zincir çekilip uçları birleştirilir. İçine 5 adet sık iğne yapılır. Her sıra belli aralıklar la 3 adet sık iğne arttırılarak 5 sıra örülüp, 20 sık iğneyle örgüye devam edilir. Örgü boyu 12 cm olduğunda bitirilir. Diğer bacakta aynı şekilde örülür. Beden kısmı için, iki bacak arasına 2 zincir çekilip birleştirilir. İki bacağın ve bacakları birleştirmek için çekilen 2 zincirin üzerine belli aralıklar la 12 adet sık iğne arttırılarak toplam 52 adet sık iğne örülür. Bel kısmını oluşturmak için iki bacağın ön ve arka birleşme kısımlarından her sıra 1 er sık iğne kesilerek 9 sıra örülür. Kalan 34 adet sık iğneyle beyaz renkli iplikle 2 sıra,  pembe renkli iplikle 10 sıra örülür.  Omuz kısmı için örgü ön ve arka olarak iki parçaya ayırılır. Her iki parçanın her iki yanından 5 defa her sıra 1 er sık iğne kesilerek örülür. Ön ve arka parçada kalan 7 şer sık iğne boyun kısmı için birleştirilip daire şeklinde 3 sıra örülüp bitirilir.
Kol için;  Beyaz renkli iplikle 5 zincir çekilerek uçları birleştirilir. İçine 6 adet sık iğne yapılır. Belli aralıklarla her sıra 4 adet sık iğne arttırılarak 3 sıra örülür.  18 adet sık iğneyle örgüye devam edilir. Örgü boyu 7 cm olduğunda pembe renkli iplikle örgüye devam edilir.  Örgü boyu 8 cm olduğunda kol için 4 sık iğne örülmeden geri dönülüp örgüye daire şeklinde değil düz git gel şeklinde devam edilir.  Örgüde 2 sık iğne kalana kadar örgünün her iki yanında 2 şer sık iğne kesilerek örülüp bitirilir.
Kafa kısmı için; Beyaz renkli iplikle 5 zincir çekilerek uçları birleştirilir. İçine 5 adet sık iğne yapılır. Belli aralıklarla her sıra 5 adet sık iğne arttırılarak 6 sıra örülür.  35 sık iğneyle 7 sıra örülür. Sonraki 7 sıra her sıra belli aralıklar la 3 sık iğne kesilerek örülüp bitirilir.
Kulaklar için; 6 zincir çekilip uçları birleştirilir. İçine 6 sık iğne yapılır.  Sonraki 2 sıra belli aralıklarla 3 er sık iğne arttırılır. 12 adet sık iğneyle 2 sıra daha örülüp bitirilir

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More