Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

5 Mart 2014 Çarşamba

Vyakalı tunik anlatımı

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

Malzeme: Moonlight
Renk No: 217G (250 gr)
Şiş No: 4
Örgü Şekli: Düz-ters örgü, 3+3 lastik örgü
* Tuniğimizde kullanılan malzemeler nakoya aittir.
YAPILIŞI:
ARKA: 125 ilmek başlanır. Her iki taraftaki 60′ar ilmek 3+3 lastik örülürken, ortada kalan 5 ilmek ters örülür. Arka sıralarda ilmekler geldiği gibi örülür. Her düz sırada ortadaki 5 ters ilmeğin her iki tarafından Ver ilmek kesilirken, aynı sırada her iki taraftan 1 ‘er ilmek artılarak verev görüntüsü elde edilerek ilmek sayısı sabit tutulur. Beden boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10′ar ilmek bir defada kesilir. Sonraki sırada ilmekler aynı şekilde dizilerek kesme ve artırma işlemi aynı şekilde uygulanır. Beden boyu 62 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 29 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 38′er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN: 125 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 50 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 4 ilmek beraber alınarak 3 ilmek kesilip, örgüye 2 parça halinde devam edilirken, ilmeklere artırma ve kesme işlemi uygulanmaz. Yakanın her iki tarafından, her sırada 13 defa Ver ilmek kesilir. Kol evinden sonra 23 cm de omuzlarda kalan 38′er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
KOLLAR: 60 ilmek başlanır. 1 cm düz. 1 cm ters…şeklinde 7 cm örülür, düz örgüyle devam edilir. Kol boyu 16 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 5+4+4+3+3+2-+2+1+1 ilmek kesilir. Kol boyu 33 cm de kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
YAKA:Yaka etrafından şişe 105 ilmek çıkarılır, 2 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More