Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

9 Ocak 2014 Perşembe

örgü etol

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili numaraları: 
Örgü Şekli: Düz Örgü
Yaş Grubu: Genç
Mevsimler: Sonbahar
ETOL
Renk No: Ak-soft  K940 2x100 gr
Shaggy KF785 2X100 gr
Ak soft iplikle 100 ilmek başlanarak2 cm 1+1 lastik örgü örülür.Shaggy iplikle 1 sıra örülüp tekrar aksoft iplikle düz örgüye geçilir.4 sıra aksoft iplikle 1 sıra shaggy iplikle düz örgü şeklinde örülür.  4 sırada bir örgünün her iki yanından 1 er ilmek kesilir. Örgü boyu 25 cm olduğunda ak soft iplikle 2 cm 1+1 lastik örgü örülüp ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

desenli bere anlatım

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
orluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 5
Örgü Şekli: Düz Örgü-Ters Örgü
Yaş Grubu: Genç
Mevsimler: Kış
ZAMBAK
Renk No:
K025 1x100 gr.
K632 1x100 gr.
Şiş No:5
90 ilmek lacivert ile başlayıp 4 cm 2 ters 2 düz lastik örün. 4 sıra düz ördükten sonraki sırada, 3 ilmek lacivert , 1 ilmek krem ile sıra sonuna kadar örüp, 1 sıra daha tekrarlayın.  Sonraki sırada, önceki sırada bulunan 1 ilmek krem’ in sağ ve solundaki ilmekleri de krem ile, arada kalan 1 ilmeği ise lacivert ile örün. Bu şekilde 2 sırayı tamamlayın.  Sonraki sırayı 3 ilmek krem,  1 ilmek lacivert olarak örüp, sonraki sırada motifleri baştan tekrarlayın. Örnekler bittikten sonra krem ile devam edin. Tepeye kadar her sırada 7 ilmekte bir 1 ilmek eksiltip, 10 ilmek kalınca kapatın.

tığişi kedi

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
orluk Derecesi: Orta
İlgili Tığ numaraları: 4
Örgü Şekli: Sık İğne
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: İlkbahar,Yaz,Sonbahar,Kış
Renk No: Bebe K801 Fuşya  1x100 gr
Bebe K001 Beyaz 1x100 gr
Tığ No:4
Bacaklar için; Pembe renkli iplikle 5 zincir çekilip uçları birleştirilir. İçine 5 adet sık iğne yapılır. Her sıra belli aralıklar la 3 adet sık iğne arttırılarak 5 sıra örülüp, 20 sık iğneyle örgüye devam edilir. Örgü boyu 12 cm olduğunda bitirilir. Diğer bacakta aynı şekilde örülür. Beden kısmı için, iki bacak arasına 2 zincir çekilip birleştirilir. İki bacağın ve bacakları birleştirmek için çekilen 2 zincirin üzerine belli aralıklar la 12 adet sık iğne arttırılarak toplam 52 adet sık iğne örülür. Bel kısmını oluşturmak için iki bacağın ön ve arka birleşme kısımlarından her sıra 1 er sık iğne kesilerek 9 sıra örülür. Kalan 34 adet sık iğneyle beyaz renkli iplikle 2 sıra,  pembe renkli iplikle 10 sıra örülür.  Omuz kısmı için örgü ön ve arka olarak iki parçaya ayırılır. Her iki parçanın her iki yanından 5 defa her sıra 1 er sık iğne kesilerek örülür. Ön ve arka parçada kalan 7 şer sık iğne boyun kısmı için birleştirilip daire şeklinde 3 sıra örülüp bitirilir.
Kol için;  Beyaz renkli iplikle 5 zincir çekilerek uçları birleştirilir. İçine 6 adet sık iğne yapılır. Belli aralıklarla her sıra 4 adet sık iğne arttırılarak 3 sıra örülür.  18 adet sık iğneyle örgüye devam edilir. Örgü boyu 7 cm olduğunda pembe renkli iplikle örgüye devam edilir.  Örgü boyu 8 cm olduğunda kol için 4 sık iğne örülmeden geri dönülüp örgüye daire şeklinde değil düz git gel şeklinde devam edilir.  Örgüde 2 sık iğne kalana kadar örgünün her iki yanında 2 şer sık iğne kesilerek örülüp bitirilir.
Kafa kısmı için; Beyaz renkli iplikle 5 zincir çekilerek uçları birleştirilir. İçine 5 adet sık iğne yapılır. Belli aralıklarla her sıra 5 adet sık iğne arttırılarak 6 sıra örülür.  35 sık iğneyle 7 sıra örülür. Sonraki 7 sıra her sıra belli aralıklar la 3 sık iğne kesilerek örülüp bitirilir.
Kulaklar için; 6 zincir çekilip uçları birleştirilir. İçine 6 sık iğne yapılır.  Sonraki 2 sıra belli aralıklarla 3 er sık iğne arttırılır. 12 adet sık iğneyle 2 sıra daha örülüp bitirilir

BEBEK BATTANİYE ANLATIM

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 6
Örgü Şekli: Düz Örgü
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: Kış
BATTANİYE

AK-SOFT K025 4x100 gr.

AK-SOFT K788 1x100 gr.

AK-SOFT K940 1x100 gr.

Şiş No: 6

120 ilmek başlayarak 83 cm boyunca örün ve bitirin.

ŞAPKA: 62 ilmekle düz örgüye başlayın. Her sıra başında 1 ilmek eksiltin. 7. Cm ‘de her sırada sağdan ve soldan ilmek eksiltin. 10 ilmek kalınca bitirin. Ördüğünüz bu parçayı battaniyenin köşelerinden birine dikin.

KULAK:  10 ilmekle başlayarak 4 sıra düz örgü örün.  Sağdan ve soldan 1’er ilmek arttırın.  3 Sıra örüp, her iki taraftan 1’er ilmek daha arttırın. İlmek sayınız 16 oluncaya kadar 3 sırada bir arttırma işlemini tekrarlayın. 16 ilmekle 3 sıra daha örüp eksiltme işlemine geçin. Her sıra başında 1’er tane ilmek eksilterek 4 ilmeğe düşün. 4 ilmeği bir seferde kapatın. Aynı parçayı pembe iple de örün. Pembe parçanın ters örgü tarafı gözükecek şekilde 2 parçayı birbirine dikip, şapkanın üst monte edin.

ÜST KIVIRCIK: İpi örgüye bağlayın. Tığı batıp ip dolayın, örgünün üst yüzeyine çekip bir zincir çekin, ilmeği uzatıp serbest bırakın. 1 ilmek atlayıp sonraki ilmeğe batarak aynı işlemi uygulayın. Bu şekilde bir sıranın üzerini doldurun. Sonraki sıraya geçtiğinizde alt sırada boş bıraktığınız ilmeklere denk gelecek şekilde tığ ile ilmek çekerek doldurun. Bu şekilde battaniyenin tamamını kaplayın. 

Kartopu Örgü yünleri erkek atkı anlatımı

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 5
Örgü Şekli: Düz Örgü-Ters Örgü
Yaş Grubu: Genç
Mevsimler: Kış
GONCA
Renk  K540 3x100 gr.
Şiş No: 5
51 ilmekle başlayın. 3 ilmek düz, 5 ilmek ters olarak 5 sıra örün. Düz ilmekleri örmeye devam ederken arada kalan 5’er ters ilmekleri keserek sırayı bitirin. Sonraki sırada kestiğiniz 5’er ilmeği ilk kez şişe ilmek atar gibi tekrar şişe alın.  5 sırada bir terslerin üzerine düz, düzlerin üzerine ters örün. 2 metre olunca örgüyü bitirin.

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More