Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

6 Ocak 2015 Salı

Bu maili sakın açmayı
Tüm dünyada etkili olan CryptoLocker adlı trojen'den sonra yeni bir tehdit de Google Drive üzerinden kendisini gösterdi.

 

Mail yolu ile gelen bu linke tıklayıp şifrenizi girdiğinizde Google şifrenizi hacker’lara kaptırmış oluyorsunuz!
Dünya CryptoLocker‘ın şokunu daha yeni atlatmışken bu sefer de GoogleDrive üzerinden bir kimlik çalma teşebbüsü kullanıcıları tehdit ediyor.
Daha önceden mail ’i ele geçirilmiş bir arkadaşınızdan size her şeyi ile düzgün gözüken bir mail geliyor. Mail’in içerisinde:
“Merhaba,
Google belgesini kullanarak sizinle önemli belge paylastim, buraya tiklayin ve görüntülemek için e-posta adresinizle oturum.
tesekkürler”
gmail-iç
yazısı ve “belge” kısmına eklenmiş bir link bulunuyor. Eğer siz bu belgeye tıklarsanız Google Drive sayfasına benzeyen bir giriş ekranına yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfada ise sizlere Google kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi istiyor.
Üstelik sadece Google değil varsa diğer mail adreslerinizden de giriş yapabiliyorsunuz. Sonrasında ise girdiğiniz mail adresinizin kimlik bilgileri ele geçirilmiş oluyor.
Bu olay sadece Google hesabınızın çalınması ile kalmıyor bunun yanında mobil cihazlarınızdaki Google Play Store ve belki pek çok başka yerin üyelik bilgilerini de çalmış oluyor.

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

 http://korkusuz.com.tr/

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More