Unordered List

Bumerang - Yazarkafe

7 Ocak 2015 Çarşamba

Tığ işi bluz anlatımı

(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
ARKA: 3.5 nolu tığımızla52 cm uzunluğunda zincir çektikten sonra üzerine 10 sıra trabzan örelim.ve desenimize başlayalım.
 
1.sıra: tek noktaya 3 defa dolgu yapalım. ve 2 zincir çekip aynı noktaya tekrar 3 dolgu yapalım. 3 zincir çekip 5. trabzana aynı işlemi tekrarlayalım.,tekrar 5 trabzan sayıp 1 dolgu -2zincir-aynı yere bir dolgu daha yapalım. 3 zincir çekip desene başlarken yaptığımız işlemi tekrarlayalım.

2. sıra : aynı şekilde örelim sadece tek dolgu yaptığımz yere aynı noktaya aralarında tek zincir çekerek 6 dolgu yapalım.

3.sıra: 3dolguları aynı şekilde devam ettirelim.6dolgu yaptığımız yere geldiğimizde 5 zincir çekip aralarına batarak 5 zigzag oluşturarak sıramızı tamamlayalım.

4.sıra: aynı işleme devam edelim sadece 5 zigzag yaptığımz yer bu sırada 4 zigzag oluyor.

5.sıra: burda ise 3 zigzag yapıyoruz.

6.sıra: başlangıcında 3 er dolgu ile çift sıra ördüğümüz 2 dolgu arasından başlayalım ve şu şekilde devam edelim : 2 dolgu arasını v harfi şeklinde örünce sonraki 4 sırada fotoğrafta gördüğümüz gibi v şeklini elde ederiz.
bu şekilde devam ederken diğer taraftan önceki desende uyguladığımız zigzag örgümüzden son bir tane örüp bitirdiğimizde örneğimiz tamamlanıyor.böylece 2. defa aynı örneği devam ettireceğimiz zeminimizi yarıyarıya hazırlamış oluyoruz.toplam örgü boyumuz 68 cm olduğunda örgümzü bitirelim.

ÖN: arka beden ile aynı şekilde örmeye başlayalım.örgü boyumuz 53 cm olduğunda örgümüzü 3 parçaya ayırıyoruz ve orta bölümü kapatarak yaka açıklığını elde ediyoruz.omuz kısımlarını arka ile aynı uzunluğa gelene kadar devam edelim.

KOL: 23 cm zincir çekerek başlayalım.10 sıra trabzan ördükten sonra kol arttırmalarını her iki yandan 3 lü dolgu yaparak sağlayalım.16 sıra örnekten sonra 3 sıra trabzan örerek bitirelim. 

YAKA: omuzlarımızı diktikten sonra yaka kenarına 3 sıra trabzan yapalım.

DİKİŞ: kol altlarımızı dikelim.kol ucundaki manşet bölümüne zincir çekere brit ilik yapalım.ve karşılıklarına düğme dikelim.ön ve arka parçayı kol için üstten 23 cm boşluk bırakarak dikelim.aynı şekilde trabzan bölmüne zincir çekerek brit ilik yapalım ve karşılıklarına düğme dikelim.

0 yorum:

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow by Email

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More